GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 7537671
*
nr 753 7671
Vas
Keramik, Signerad, med dedikation, höjd: 25
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 17:23:05
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:49
-
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39
-
5194 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56
*
Vas
nr 753 7671
Vas
Keramik, Signerad, med dedikation, höjd: 25
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24 -
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:49
-
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39 -
5194 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56